KONST / Litografier / Färgserigrafi 11391064
*
nr 1139 1064
Lennart Aschenbrenner
(f. 1943), Sverige
Färgserigrafi, Lennart Aschenbrenner (f. 1943), 47/75, signerad, Romantiskt Landskap, bladets mått: 104x74
Lennart Aschenbrenner, svensk målare, grafiker och skulptör född 1943.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 oktober 2017
kl 19:02:38
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/10 18:05:18
1
700 kr
23/10 18:57:39
2
Vinnande bud
- Tema
23 okt
Grafik
På Tema Grafik har vi samlat etsningar, litografier, etsningar och träsnitt av konstnärer som Bo Åke Adamsson, Albin Amelin, Mårten Andersson, Gert Aspelin, Astri Bergman-Taube, Ola Billgren, Ernst Bi ...
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Lennart Aschenbrenner
Lennart Aschenbrenner, svensk målare, grafiker och skulptör född 1943.
Läs mer om Lennart Aschenbrenner
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färgserigrafi lennart aschenbrenner litografier romantiskt landskap svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:59
-
9030 Färglitografi
Björn Wennerström. Signerad, numrerad 141/260. Fär..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:13
-
9091 Färglitografi
Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:19
-
9033 Färglitografi
Giacomo De Pass. Signerad, numrerad 114/285. Färgl..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:49
-
8183 Färglitografi
Lena A Linderholm (f. 1947), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:30
-
9078 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:41
*
Lennart Aschenbrenner
Lennart Aschenbrenner, svensk målare, grafiker och skulptör född 1943.
Läs mer om Grafik
Läs mer om Lennart Aschenbrenner
nr 1139 1064
Lennart Aschenbrenner
(f. 1943), Sverige
Färgserigrafi, Lennart Aschenbrenner (f. 1943), 47/75, signerad, Romantiskt Landskap, bladets mått: 104x74
Lennart Aschenbrenner, svensk målare, grafiker och skulptör född 1943.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.000 kr |
| Såld: | 800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 23 oktober 2017 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 23/10 18:05:18 | 1 | 700 kr |
| 23/10 18:57:39 | 2 | Vinnande bud |
- Tema
23 okt
Grafik
På Tema Grafik har vi samlat etsningar, litografier, etsningar och träsnitt av konstnärer som Bo Åke Adamsson, Albin Amelin, Mårten Andersson, Gert Aspelin, Astri Bergman-Taube, Ola Billgren, Ernst Bi ...
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Lennart Aschenbrenner
Lennart Aschenbrenner, svensk mÃ¥lare, grafiker och skulptör född 1943.Läs mer om Lennart Aschenbrenner
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färgserigrafi lennart aschenbrenner litografier romantiskt landskap svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:59 -
9030 Färglitografi
Björn Wennerström. Signerad, numrerad 141/260. Fär..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:13 -
9091 Färglitografi
Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:19
-
9033 Färglitografi
Giacomo De Pass. Signerad, numrerad 114/285. Färgl..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:49 -
8183 Färglitografi
Lena A Linderholm (f. 1947), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:30 -
9078 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:41



